sowie

Newsy, informacje z regionu Wałbrzycha i okolic z lipca 2010 r.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Dar serca
2012-02-01 15:37


Gdy los ciężko doświadcza, liczy się każde dobre słowo. Jeszcze lepiej, gdy wesprze je konkretny czyn, mogący pomóc wyjść z traumy i żalu. W Szczawnie- -Zdroju dzieciom powodzian z Roszowickiego Lasu w gminie Cisek na Opolszczyźnie, ofiarowano i jedno, i drugie. Dwadzieścioro dzieci z klas I-VI z wychowawczynią, przyjechało na zaproszenie Urzędu Miejskiego w Szczawnie, który był głównym gospodarzem i mecenasem ich 10- -dniowego pobytu w podwałbrzyskim kurorcie. Opiekę nad nimi sprawowali nauczyciele z miejscowego Niepublicznego Zespołu Szkół Specjalnych przy Dziecięcym Uzdrowiskowym Szpitalu Astmologicznym. Oni też opracowali program pobytu grupy oraz czuwali nad jego realizacją. Dzieci zakwaterowano w szczawieńskim sanatorium „Zacisze”. - Naszym celem było stworzenie im poczucia bezpieczeństwa po smutnych doświadczeniach związanych z powodzią i jej skutkami oraz rozstaniem z najbliższymi, poprawa stanu ich zdrowia i samopoczucia, a także czynny wypoczynek, a przy okazji zdobywanie wiedzy o Szczawnie i jego najbliższych okolicach – mówi Marzena Sobczyk, założycielka i dyrektor zespołu szkół. Młodzi goście mieli bardzo urozmaicony program dnia. Zaczynał się od zabiegów rehabilitacyjnych (inhalacje, kuracja wodami leczniczymi). Później z przewodnikiem zwiedzali okolicę, poznając jej historię, walory krajobrazowe i przyrodnicze. 


 Oczywiście w programie nie mogło zabraknąć zwiedzania zamku Książ czy palmiarni w Lubiechowie oraz wyprawy do Aqua Parku w Świebodzicach, parku linowego w Jedlinie-Zdroju i zdobycia szczytu Chełmca. Sporym przeżyciem dla dziatwy była wizyta w wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora oraz w Parku Wielokulturowym „Stara Kopalnia”. Edukacyjne zajęcia terenowe pod kierunkiem przewodnika, miały uświadomić dzieciom, jak interesujące są Góry Wałbrzyskie z ich fauną i florą. W programie znalazły się też zajęcia świetlicowe i sportowe, gry i zabawy terenowe o charakterze terapeutycznym i integracyjnym. Podczas wieczornych dyskotek i konkursów, dzieci z Roszowickiego Lasu poznawały swoich rówieśników z całej Polski, przebywających na leczeniu w sanatorium dziecięcym „Zuch”. Szczególnie miłym akcentem na zakończeniu pobytu w Szczawnie, było spotkanie przy grillu z władzami miasta. Podczas pieczenia kiełbasek i kurczaków, dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami z pobytu. Z życzliwymi gospodarzami rozstawały się dosłownie ze łzami w oczach, dziękując im za serdeczność i hojność. Podziękowanie wyrazili także pani dyrektor szkoły podstawowej w Roszowickim Lesie i ksiądz z tamtejszej parafii, którzy przyjechali po dzieci. Były naprawdę szczęśliwe, a o to przecież chodziło… źródło: 30minut



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: